ak-sprostredkovatela-hypoteky-tak-akeho
logo

Ak sprostredkovateľa hypotéky, tak akého?

V čase kedy uvažujete o investícii do bývania, sa vám väčšinou vynorí aj otázka jeho financovania. Len malé % z nás má asi šťastie v podobe preplneného účtu a kúpy v hotovosti. Väčšina z nás smrteľníkov siahne po možnosti hypotekárneho financovania.

Vtedy nastane dilema či sa s hypotékou popasovať sám, alebo využiť služby sprostredkovateľa hypoték. Najlepšie sú v tomto prípade overené referencie od priateľov. Ponuka služieb je široká. Kritériá na výber sú ale podľa mňa jasné. Chcem aby spoločnosť, ktorá má riešiť moju situáciu bola na trhu už istý čas a preukazovala odbornosť v oblasti hypotekárneho financovania.

Nechcem spoločnosť, ktorá sa bude snažiť predať mi ďalších X finančných produktov, chcem len „dobrú hypotéku“. Nevybrala by som si ani hypotekárne služby priamo od developera. Nemôže mi poskytnúť ucelený pohľad na hypotekárne produkty, keď spolupracuje s dvoma – troma bankami. 

Nemám záujem stať sa klientom obrovskej spoločnosti, kde predháňanie sa v Multi-Level systéme môže mať dopad na kvalitu mne poskytnutej hypotekárnej služby. Nechcem ani aby ma zastupoval jednotlivec, ktorý nebude mať možnosť súčinnosti s kolegami, pri riešení mojej hypotéky. 

Chcem stabilnú, finančne zdravú spoločnosť a pocit, že moja hypotéka je pre môjho sprostredkovateľa rovnako dôležitá ako jeho vlastná.
 

Preto budem riešiť moju hypotéku s hypotekárnym brokerom.

Mohlo by vás zaujímať

Úver na bývanie s daňovým bonusom na zaplatené úroky

Legislatívnou zmenou zákona č. 483/2001 Z. z. o bankách a zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov sa zákonom č. 279/2017 Z. z. zrušilo poskytovanie štátneho príspevku pre...

Refinancovanie hypoték, bankami milované aj zatracované

Aby bolo refinancovanie hypotéky efektívne, zamerajte sa na úsporu, ktorú dosiahnete za zostávajúce obdobie do ukončenia obdobia fixácie úrokovej sadzby.

Tri hlavné dôvody, prečo AGENT.SK

Odbornosť

Naše služby poskytujeme s odbornou starostlivosťou a proklientským prístupom.

Zodpovednosť

Pre klientov hľadáme najvhodnejšie riešenia, pričom presadzujeme a chránime ich záujmy.

Efektívnosť

Keď sa klienti venujú práci, rodine, priateľom a záľubám, my pracujeme pre nich.