ako-neprefajcit-detom-byvanie-alebo-sebe-bohatu-starobu
logo

Ako neprefajčiť deťom bývanie alebo sebe bohatú starobu

V tomto blogu nechcem riešiť otázku zdravia a fajčenia, ale úplne iný aspekt. Túto myšlienku mi vnukol môj šéf, ktorý má veľmi správne názory na otázky zabezpečenia a investícií. Ktorý aj hypotéku správne vníma ako investíciu a nie ako dlh.

Pri rozhovoroch na témy o investovaní do budúcnosti svojej, alebo svojich detí poznamenal môj šéf veľmi zaujímavú teóriu o tuhých fajčiaroch, ktorí za pár rokov fajčenia doslova prefajčia bývanie pre svoje deti. V prípade, že sa na to pozrú sebecky, tak prefajčia sami sebe veľmi slušnú starobu.

Ak si túto teóriu rozoberiem a premietnem do čísel, musím uznať, že je to pravda. Ak sa nedokážeme vzdať neduhu pre vlastné zdravie, ani pre zdravie svojich detí, mohli by sme začať rozmýšľať aspoň ekonomicky. 

Tuhému fajčiarovi (poznám takých zo svojho blízkeho okolia), ledva stačia 2 krabičky denne. Pri priemernej cene 3€ za krabičku tak mesačne prefajčí jeden z partnerov 180 – 200€. Ak si toto číslo vynásobím dvoma (za oboch rodičov), dostaneme 360 - 400 € mesačne na cigarety. Ale veď pozrime sa spolu na to, koľko vlastne prefajčíme? 

Pri výpočte som vychádzala z priemernej ceny krabičky cigariet a do úvahy som zobrala tiež každoročné zvyšovanie cien. Veď uznajme, ceny už nižšie nebudú. Výsledok som zhrnula do tabuľky nižšie.

Pri pohľade na čísla v tabuľke vidím “prefajčenú garsónku” v Bratislave alebo 3 izbový byt v Rožňave.  Dokonca tam vidím aj rodinný dom na kľúč, kdekoľvek na Slovensku.

Niekedy stačí naozaj málo. Zamyslieť sa iba nad tým, ako vlastne deň za dňom minieme svoje, určite nie ľahko, zarobené peniaze. V dnešnej dobe, kedy sa hypotéky ponúkajú za historicky najnižšie úrokové sadzby, je priam žiadúce investovať.
Stiahnite si kalkulačku


Fajčenie vs hypotéka a nehnuteľnosť

Mohlo by vás zaujímať

Kúpa alebo prenájom?

Podmienky hypotekárny úverov sú aktuálne veľmi tvárne a úrokové sadzby priaznivé, čo jednoznačne nahráva kúpe nehnueľnosti.

Kto je realitný broker?

Realitný broker vytvára príležitostí na zrealizovanie realitného obchodu na odbornej a profesionálnej úrovni. Pre úspešného realitného brokera je práca jeho životným štýlom.

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Sme odborníci

Dokonale poznáme finančný a realitný trh. Aj vďaka obchodným partnerom a dlhoročnej praxe, poskytujeme kvalitné riešenia.

Pracujeme zodpovedne

Vždy hľadáme pre klientov najlepšie možné riešenia, pričom chránime a obhajujeme ich záujmy.

Šetríme čas a peniaze

Keď sa klienti venujú práci, rodine a záľubám, my pracujeme pre nich. Ich referencie hovoria o všetkom, čo pre nich robíme.