ako-neprist-o-najlepsiu-uverovu-ponuku
logo

Ako neprísť o najlepšiu úverovú ponuku

Nie je jednoduché vyznať sa v množstve spoločností ponúkajúcich sprostredkovanie hypotekárnych a iných úverov. Vybrať si serióznu spoločnosť a nedať sa oklamať marketingovými nástrojmi, je skoro nemožné.
 
Ak už pri prvom kontakte so sprostredkovateľom požadujete najlepšiu úverovú ponuku, musím vás sklamať. Záväznú ponuku môžete získať až po predložení všetkých dokumentov k schváleniu úveru.

Prácou sprostredkovateľa je oboznámenie klienta s možnosťami úverového financovania. Zároveň a nemenej dôležité pre hladký priebeh celého procesu, je profesionálne „vyskladanie“ úverovej zložky. Táto je potrebná pre schválenie záväznej úverovej ponuky.
 

Od schváleného úveru je možné odstúpiť. Ale...

Aj po schválení úverových podmienok má klient stále na výber. Ak nebude spokojný so schválenými podmienkami, jednoducho taký úver nepodpíše.

Klient má stále možnosť výberu a zmeny. V praxi to ale častokrát neseriózni sprostredkovatelia využívajú. Vsadia na sľuby o nereálnych podmienkach a získajú klienta, ktorý už niekedy aj dlhšie komunikoval so svojím „serióznym“ sprostredkovateľom.

Po schválení úveru, s inými ako sľúbenými podmienkami, klient už nemá čas na opakovanie procesu (napr. plynie mu lehota na zaplatenie kúpnej ceny nehnuteľnosti) a tak prijme aj menej výhodný sprostredkovaný hypotekárny alebo iný úver. Ľudia sa takto mnohokrát nechajú nalákať úrokovou sadzbou, ktorá je v mnohých prípadoch nereálna. Je to nekalá praktika sprostredkovateľa, ktorý klientovi komunikoval nereálne podmienky, len aby si získal jeho dôveru.
 
Úrokovú sadzbu a ostatné podmienky čerpania úveru vie banka záväzne ponúknuť až keď posúdi klientovu žiadosť. Do tej doby sú úverové ponuky len informatívneho charakteru. Samozrejme, praxou už sprostredkovatelia vedia odhadnúť aké podmienky úveru budú  klientovi prináležať. Profesionál vám ich, ale nebude sľubovať za účelom získania si vašej priazne. Odkomunikuje vám ich a bude sa maximálne snažiť, aby boli splnené vaše očakávania.

Mohlo by vás zaujímať

Refinancovanie hypoték, bankami milované aj zatracované

Aby bolo refinancovanie hypotéky efektívne, zamerajte sa na úsporu, ktorú dosiahnete za zostávajúce obdobie do ukončenia obdobia fixácie úrokovej sadzby.

Hypotéka pre mladých a výročie fixácie

Čo v prípade, ak výročie fixácie hypotekárneho úveru nesúhlasí s výročím štátneho príspevku pre mladých?

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Naši brokeri
sú odborníci

Hypotekárni brokeri poznajú ponuky všetkých bánk, zabezpečujú výhodnejšie podmienky a zrýchľujú proces vybavenia úverov. Realitní brokeri pomáhajú bezpečne a výhodne predať, kúpiť a prenajať vaše nehnuteľnosti.

Ušetria vám
čas a peniaze

Naši brokeri sa pýtajú správne otázky, myslia za vás a vybavujú všetko potrebné. Šetria vám množstvo času a peňazí, ktoré môžete investovať napríklad do vášho nového bývania alebo do dovolenky s rodinou a priateľmi.

Prispôsobia sa
vašim potrebám

Naši brokeri sú flexibilní a pracujú pre vás. Chránia a obhajujú vaše záujmy. Sú vždy tam, kde ich potrebujete. Z úst našich klientov počujeme, že naši brokeri konajú nad rámec svojich povinností.