chcete-si-overit-financneho-sprostredkovatela
logo

Chcete si overiť finančného sprostredkovateľa?

Pri overovaní môže byť užitočný aj obchodný register a iné web stránky


Finančné sprostredkovanie a finančné poradenstvo upravuje zákon č.186/2009 Z. z. Rovnaký zákon upravuje aj Všeobecné ustanovenia o registri, Zápis do registra a Zmenu zápisu v registri.

Národná banka Slovenska od 1. januára 2010 vedie register finančných agentov a finančných poradcov. Tu vedie evidenciu všetkých finančných agentov a finančných poradcov v príslušných sektoroch.

Vyhľadať si vášho vybraného finančného agenta alebo finančného poradcu môžete tu https://regfap.nbs.sk/search.php na základe registračného čísla, identifikačného čísla (IČO), alebo mena a priezviska ak ide o fyzickú osobu. V prípade právnickej osoby ho môžete vyhľadať len na základe obchodného mena, identifikačného čísla (IČO), alebo registračného čísla. 

Ako v každom systéme, aj tu sa však môže vyskytnúť nedokonalosť. V prípade, že vami overovaný sprostredkovateľ je zamestnanec agenta alebo menil podnikanie z fyzickej osoby na právnickú osobu (alebo opačne), register ho nepáruje. Po vašom zadaní mena a priezviska sa ukazuje: “Neboli nájdené žiadne záznamy obsahujúce hľadaný výraz” alebo  “Osoba v súčasnosti nie je zapísaná v žiadnom podregistri. Zrušený zápis”. 

Z toho vyplýva, že je vhodnejšie a najefektívnejšie vyhľadávanie finančného agenta alebo finančného poradcu prostredníctvom registračného čísla, aby nedošlo k mylnej informácii. 
Ak registračné číslo neviete, vyhľadajte agenta alebo poradcu podľa mena a priezviska v ochodnom registri. Prípadne na web srtránkach  www.finstat.sk a www.zisk.sk na ktorých nájdete viac užitočných informácii. ;-)

Národná banka Slovenska zruší zápis finančnému agentovi alebo finančnému poradcovi ak mu zaniklo oprávnenie vykonávať finančné sprostredkovanie alebo finančné poradenstvo na základe príslušného povolenia, a to do desiatich kalendárnych dní odo dňa zániku povolenia. Zápis však môže “zrušiť" aj z dôvodu zmeny.

Mohlo by vás zaujímať

​Finančný agent alebo Finančný poradca? Ktorého z nich si mám vybrať?

Prečítajte si aký je rozdiel medzi finančným agentom a finančným poradcom. Pojmy podobné, význam odlišný. Klienti si často tieto pojmy zamieňajú.

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Naši brokeri
sú odborníci

Hypotekárni brokeri poznajú ponuky všetkých bánk, zabezpečujú výhodnejšie podmienky a zrýchľujú proces vybavenia úverov. Realitní brokeri pomáhajú bezpečne a výhodne predať, kúpiť a prenajať vaše nehnuteľnosti.

Ušetria vám
čas a peniaze

Naši brokeri sa pýtajú správne otázky, myslia za vás a vybavujú všetko potrebné. Šetria vám množstvo času a peňazí, ktoré môžete investovať napríklad do vášho nového bývania alebo do dovolenky s rodinou a priateľmi.

Prispôsobia sa
vašim potrebám

Naši brokeri sú flexibilní a pracujú pre vás. Chránia a obhajujú vaše záujmy. Sú vždy tam, kde ich potrebujete. Z úst našich klientov počujeme, že naši brokeri konajú nad rámec svojich povinností.