hypoteka-a-statny-prispevok-pre-mladych-od-1-4-2017
logo

Hypotéka a štátny príspevok pre mladých od 1.4.2017

Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v národnom hospodárstve SR, podľa údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky, dosiahla za 4. štvrťrok 2016 výšku 990€. Oproti predchádzajúcemu štvrťroku jej výška vzrástla o 101€. Z dôvodu zvýšenia výšky priemernej mesačnej mzdy, sa od 01.4.2017 zvyšuje aj hranica maximálneho príjmu pre uplatnenie štátneho príspevku pre mladých na 1287€ (1,3 násobok priemernej mesačnej mzdy).


Od 01.4.2017 je výška 1,3-násobku priemernej mesačnej mzdy 1287€

V praxi to znamená, že od apríla 2017 do konca júna 2017, si môžu uplatniť nárok na štátny príspevok pre mladých k hypotekárnemu úveru:
  • individuálni žiadatelia, alebo spolužiadatelia – ktorí dosiahli za predchádzajúci kalendárny rok priemerný mesačný hrubý príjem maximálne vo výške 1287€ (pričom ak je spoludlžníkov viac, ich priemerný mesačný príjem nesmie presiahnuť súčin počtu spoludlžníkov a priemerný hrubý príjem 1287€),
  • manželia spoločne - ktorí spolu dosiahli za predchádzajúci kalendárny rok priemerný mesačný hrubý príjem maximálne vo výške 2574€.
Prečítajte si náš blog všetko o hypotekárnom úvere pre mladých a stiahnite si náš manuál Smart Hypotéka. Orientačný výpočet hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých si môžete vypočítať na našej hypotekárnej kalkulaćke.

Mohlo by vás zaujímať

Zmenili sme názov Smart Brokers na AGENT.SK

Sme úspešní, naša práca nás baví a klienti nás radi ďalej odporúčajú. Prečo sme sa teda rozhodli po 13 rokoch pôsobenia zmeniť názov našej spoločnosti? Dôvody máme dva.

3D vizualizácie a virtuálne prehliadky nehnuteľností

Sme efektívni, inovatívni a trojdimenzionálni. 3D vizualizácie a virtuálne prehliadky nehnuteľností sa stávajú štandardom našich realitných služieb.

Tri dôvody prečo AGENT.SK

Odbornosť

Vďaka našej dlhoročnej praxi pristupujeme ku klientom s odbornou starostlivosťou.

Zodpovednosť

Pre klientov vždy hľadáme najvhodnejšie riešenia. Zároveň presadzujeme a chránime ich záujmy.

Efektivita

Keď sa klienti venujú práci, rodine a záľubám, my pracujeme pre nich. Sme aktívni a nič neodkladáme.