hypoteka-a-statny-prispevok-pre-mladych-od-1-4-2017
logo

Hypotéka a štátny príspevok pre mladých od 1.4.2017

Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v národnom hospodárstve SR, podľa údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky, dosiahla za 4. štvrťrok 2016 výšku 990€. Oproti predchádzajúcemu štvrťroku jej výška vzrástla o 101€. Z dôvodu zvýšenia výšky priemernej mesačnej mzdy, sa od 01.4.2017 zvyšuje aj hranica maximálneho príjmu pre uplatnenie štátneho príspevku pre mladých na 1287€ (1,3 násobok priemernej mesačnej mzdy).


Od 01.4.2017 je výška 1,3-násobku priemernej mesačnej mzdy 1287€

V praxi to znamená, že od apríla 2017 do konca júna 2017, si môžu uplatniť nárok na štátny príspevok pre mladých k hypotekárnemu úveru:
  • individuálni žiadatelia, alebo spolužiadatelia – ktorí dosiahli za predchádzajúci kalendárny rok priemerný mesačný hrubý príjem maximálne vo výške 1287€ (pričom ak je spoludlžníkov viac, ich priemerný mesačný príjem nesmie presiahnuť súčin počtu spoludlžníkov a priemerný hrubý príjem 1287€),
  • manželia spoločne - ktorí spolu dosiahli za predchádzajúci kalendárny rok priemerný mesačný hrubý príjem maximálne vo výške 2574€.
Prečítajte si náš blog všetko o hypotekárnom úvere pre mladých a stiahnite si náš manuál Smart Hypotéka. Orientačný výpočet hypotéky so štátnym príspevkom pre mladých si môžete vypočítať na našej hypotekárnej kalkulaćke.

Mohlo by vás zaujímať

Dnes sme odovzdali byt Hanke Závodnej Miss Slovensko 2017

Veríme, že sa jej bude príjemne bývať počas celého roka. Hanke prajeme aj ďalšie víťazstvá a už teraz jej fandíme v súťaži Miss World 2017.

Bývanie pre Miss Slovensko 2017

Tak, ako Miss Slovensko 2016, Kristína Činčurová, aj Miss Slovensko 2017 získa od nás exkluzívne bývanie pri Dunaji na jeden rok.

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Naši brokeri
sú odborníci

Hypotekárni brokeri poznajú ponuky všetkých bánk, zabezpečujú výhodnejšie podmienky a zrýchľujú proces vybavenia úverov. Realitní brokeri pomáhajú bezpečne a výhodne predať, kúpiť a prenajať vaše nehnuteľnosti.

Ušetria vám
čas a peniaze

Naši brokeri sa pýtajú správne otázky, myslia za vás a vybavujú všetko potrebné. Šetria vám množstvo času a peňazí, ktoré môžete investovať napríklad do vášho nového bývania alebo do dovolenky s rodinou a priateľmi.

Prispôsobia sa
vašim potrebám

Naši brokeri sú flexibilní a pracujú pre vás. Chránia a obhajujú vaše záujmy. Sú vždy tam, kde ich potrebujete. Z úst našich klientov počujeme, že naši brokeri konajú nad rámec svojich povinností.