hypotekarne-akcie-bank-startuju-vyznate-sa-v-nich
logo

Hypotekárne akcie bánk štartujú. Vyznáte sa v nich?

Máte hypotéku a tento rok vám končí doba fixácie úrokovej sadzby? Alebo plánujete kúpiť nehnuteľnosť a financovať ju hypotékou? Gratulujeme! Súčasné obdobie nízkych úrokových sadzieb vám nahráva.

Aktuálne začínajú jarné hypotekárne kampane a banky sa začínajú predbiehať v znižovaní úrokových sadzieb aj pri dlhodobejších fixáciách. Úrokové sadzby na hypotékach tak pokorili hranicu 1,5%. Hypotéky síce budú lacnejšie, avšak podmienky ich poskytnutia budú prísnejšie.

Banky sa pripravujú na zmeny, ktoré prinesie účinnosť nového Zákona o úveroch na bývanie od 21.3.2016. Bližšie sme o chystaných zmenách písali v tomto článku: Podmienky poskytovania úverov sa sprísňujú.

Niektoré banky sa zameriavajú na výhodné ponuky pre klientov na refinancovanie úverov z iných bánk. Iné banky oslovujú svojich existujúcich klientov a pristupujú k zvýhodňovaniu podmienok, aby si svojich klientov udržali.


Za hypotékou s najnižším úrokom sa vždy niečo skrýva

Výhodné úrokové sadzby na prenesené hypotéky niektoré banky podmieňujú zotrvaním klienta v banke. V prípade „nevery“ bude musieť klient dorovnať splátky oproti zvýhodnenej úrokovej sadzbe. Prípadne si môže vybrať z možnosti ďalšieho zníženia úrokovej sadzby alebo odpustenia prvej splátky hypotéky, či získať bezplatné ocenenie nehnuteľnosti. V rámci kampane je stále možné získať  hypotéku bez poplatku za jej poskytnutie.

Ak sa vám zdá, že podmienky bánk sú príliš zložité a ich porovnanie je pre vás náročné, oplatí sa kontaktovať hypotekárneho brokera. Hypotekárny broker má prehľad o tom, čo dnes úverový trh ponúka. Bude váš sprievodca, ktorý vám pomôže zorientovať sa v bludisku hypotekárnych úverov a iných úverov.

Akú veľkú úsporu dosiahnete, závisí od správneho výberu banky a produktu. V niektorých prípadoch je správnym rozhodnutím požiadať o prehodnotenie úrokovej sadzby „svoju banku“.

Mohlo by vás zaujímať

Úver na bývanie s daňovým bonusom na zaplatené úroky

Legislatívnou zmenou zákona č. 483/2001 Z. z. o bankách a zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov sa zákonom č. 279/2017 Z. z. zrušilo poskytovanie štátneho príspevku pre...

Refinancovanie hypoték, bankami milované aj zatracované

Aby bolo refinancovanie hypotéky efektívne, zamerajte sa na úsporu, ktorú dosiahnete za zostávajúce obdobie do ukončenia obdobia fixácie úrokovej sadzby.

Tri dôvody prečo AGENT.SK

Odbornosť

Vďaka našej dlhoročnej praxi pristupujeme ku klientom s odbornou starostlivosťou.

Zodpovednosť

Pre klientov vždy hľadáme najvhodnejšie riešenia. Zároveň presadzujeme a chránime ich záujmy.

Efektivita

Keď sa klienti venujú práci, rodine a záľubám, my pracujeme pre nich. Sme aktívni a nič neodkladáme.