hypotekarny-uver-na-spaetne-prefinancovanie-aj-so-spm
logo

Hypotekárny úver na spätné prefinancovanie aj so ŠPM

V prípade, že ste si nehnuteľnosť už kúpili a vyplatili ju z iných zdrojov ako je úverové financovanie (požičané od rodičov, z úspor...) môžete si ju spätne prefinancovať. Pri spätnom prefinancovaní nadobudnutia nehnuteľnosti môžete získať aj Štátny príspevok pre mladých (ŠPM).

Využitie možnosti čerpania hypotekárneho úveru je možné aj v prípade, že ste vlastníctvo k nehnuteľnosti už nadobudli. Požiadať o spätné prefinancovanie kúpy nehnuteľnosti (aj so ŠPM) môžete až do 24 mesiacov od jej nadobudnutia.

Ak spĺňate zákonom stanovené podmienky na poskytnutie hypotekárneho úveru so ŠPM, môžete spätným prefinancovaním kúpy nehnuteľnosti získať zvýhodnené úverové financovanie. Takto získané finančné prostriedky môžete použiť napríklad na zariadenie nehnuteľnosti, na vrátenie rodičom, alebo na čokoľvek a výhodnejšie ako pri spotrebných úveroch bez dokladovania účelu.

Hypotekárny úver pre mladých vám banka poskytne po preverení splnenia podmienok pre jeho poskytnutie. Na preukázanie účelu hypotekárneho úveru predložíte banke titul nadobudnutia (Kúpnu zmluvu). Finančné prostriedky budú uvoľnené na váš účet.

Viac informácii o ŠPM nájdete v našom blogu všetko o hypotekárnom úvere pre mladých.

Mohlo by vás zaujímať

Refinancovanie hypoték, bankami milované aj zatracované

Aby bolo refinancovanie hypotéky efektívne, zamerajte sa na úsporu, ktorú dosiahnete za zostávajúce obdobie do ukončenia obdobia fixácie úrokovej sadzby.

Hypotéka pre mladých a výročie fixácie

Čo v prípade, ak výročie fixácie hypotekárneho úveru nesúhlasí s výročím štátneho príspevku pre mladých?

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Sme odborníci

Dokonale poznáme finančný a realitný trh. Aj vďaka obchodným partnerom a dlhoročnej praxe, poskytujeme kvalitné riešenia.

Pracujeme zodpovedne

Vždy hľadáme pre klientov najlepšie možné riešenia, pričom chránime a obhajujeme ich záujmy.

Šetríme čas a peniaze

Keď sa klienti venujú práci, rodine a záľubám, my pracujeme pre nich. Ich referencie hovoria o všetkom, čo pre nich robíme.