hypotekarny-uver-pre-mladych-od-1-10-2015
logo

Hypotekárny úver pre mladých od 1.10.2015

Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v národnom hospodárstve SR podľa údajov Štatistického úradu Slovenskej republiky dosiahla za 2. štvrťrok 2015 výšku 877€. Oproti predchádzajúcemu štvrťroku jej výška stúpla o 38€. Z dôvodu zmeny výšky priemernej mesačnej mzdy sa od 01.10.2015 mení hranica maximálneho príjmu pre uplatnenie štátneho príspevku pre mladých.
 

Podmienky pre uplatnenie štátneho príspevku pre mladých


Od októbra 2015 je výška 1,3-násobku priemernej mesačnej mzdy 1140,10€V praxi to znamená, že od októbra 2015 do konca decembra 2015 si môžu uplatniť nárok na štátny príspevok pre mladých k hypotekárnemu úveru:
 
  • individuálni žiadatelia alebo spolužiadatelia - ktorí dosiahli za predchádzajúci kalendárny rok priemerný mesačný hrubý príjem maximálne vo výške 1140,10€, (pričom ak je spoludlžníkov viac, ich priemerný mesačný príjem nesmie presiahnuť súčin počtu spoludlžníkov a maximálnej mzdy 1140,10€).
Naša poznámka: Spolužiadateľ prípadne ručiteľ, ktorý podmienky pre uplatnenie štátneho príspevku nespĺňa, môže vstúpiť do úverového vzťahu len ak nebude nadobúdať nehnuteľnosť, ktorá je predmetom financovania.
 
  • manželia spoločne - ktorí spolu dosiahli za predchádzajúci kalendárny rok priemerný mesačný hrubý príjem maximálne vo výške 2280,20€.
Naša poznámka: Ak jeden z manželov nespĺňa podmienky pre ŠPM, môže vstúpiť do úverového vzťahu ako solidárny spoludlžník/ručiteľ. Je však potrebné zúžiť bezpodielové spoluvlastníctvo manželov na nehnuteľnosť a jej financovanie.

Nenašli ste informácie, ktoré ste hľadali? Prečítajte si náš blog všetko o hypotekárnom úvere pre mladých alebo nás kontaktujte a my radi vám pomôžeme.

Mohlo by vás zaujímať

Dnes sme odovzdali byt Hanke Závodnej Miss Slovensko 2017

Veríme, že sa jej bude príjemne bývať počas celého roka. Hanke prajeme aj ďalšie víťazstvá a už teraz jej fandíme v súťaži Miss World 2017.

Hypotéka a štátny príspevok pre mladých od 1.4.2017

Z dôvodu zmeny výšky priemernej mesačnej mzdy, sa od 01.4.2017 mení hranica maximálneho príjmu pre uplatnenie štátneho príspevku pre mladých z 1242,87€ na 1287€.

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Sme odborníci

Dokonale poznáme finančný a realitný trh. Aj vďaka obchodným partnerom a dlhoročnej praxe, poskytujeme kvalitné riešenia.

Pracujeme zodpovedne

Vždy hľadáme pre klientov najlepšie možné riešenia, pričom chránime a obhajujeme ich záujmy.

Šetríme čas a peniaze

Keď sa klienti venujú práci, rodine a záľubám, my pracujeme pre nich. Ich referencie hovoria o všetkom, čo pre nich robíme.