kto-je-hypotekarny-broker-a-co-pre-vas-moze-urobit
logo

Kto je hypotekárny broker a čo pre vás môže urobiť?

Hypotekárny broker je profesionálny sprostredkovateľ úverov (finančný agent) s platným zápisom v registri Národnej banky Slovenska. Práca profesionálneho hypotekárneho brokera nie je o predaji úverového produktu, ale o hľadaní najvhodnejšieho riešenia pre klienta.

Hypotekárny broker by mal byť nezávislý a spolupracovať so všetkými hypotekárnymi bankami. Svoje služby poskytuje klientom bezplatne. Na požadovanie odmeny nemá dôvod. Odmeňovaný je sprostredkovateľskou spoločnosťou (samostatným finančným agentom), pod ktorou je registrovaný. Spoločnosť (samostatný finančný agent) je zmluvným partnerom bánk a je vyplácaná províznym systémom za objem sprostredkovaných úverov.

Profesionálneho brokera spoznáte aj podľa spolupráce so všetkými hypotekárnymi bankami.

Seriózna spoločnosť a profesionálny hypotekárny broker sa neriadia pri výbere banky výškou provízie, ktorú od banky za sprostredkovanie obchodu dostanú. V prípade, že by sa ulakomili na najvyššiu províziu a preferovali niektorú banku, v ostatných by nedosahovali výsledky. Takýmto jednaním by po krátkom čase prišli o spoluprácu a zmluvu niektorých bánk.

O profesionalite hypotekárneho brokera hovoria jeho skúsenosti a referencie klientov.

Hypotekárny broker je s bankami ohľadom produktových noviniek v neustálej komunikácii. Pozná všetky podmienky, možnosti, benefity a modelové situácie z praxe. Po prvom stretnutí s klientom dokáže na základe jeho požiadaviek navrhnúť výhodné riešenie úverového financovania.
 
Prínos hypotekárneho brokera pre klienta je v pohodlnejšom, lacnejšom a v neposlednom rade aj výhodnejšom financovaní. Klient, ktorý rozumie úverovým podmienkam a sadzbám by si samozrejme vedel vybrať výhodné financovanie aj sám. Predpokladom pre to je však čas na získanie ponúk a spoznanie produktov všetkých hypotekárnych bánk. Pri množstve týchto produktov a stovkách ich kombinácií ho čaká naozaj veľa štúdia.

Je úplne bežné, že hypotekárny broker za klienta s bankou odkomunikuje lepšie podmienky. Využitie jeho služieb  je pre klienta určite výhodné. Žiadne riziko straty nehrozí.

Hypotekárny broker môže vďaka svojím veľkým objemom sprostredkovaných hypotekárnych úverov získať pre klientov špeciálne podmienky, výhodnejšie úrokové sadzby alebo zľavy z rôznych poplatkov.
 
Profesionálny hypotekárny broker je pre klienta úľavou.

Mohlo by vás zaujímať

Úver na bývanie s daňovým bonusom na zaplatené úroky

Legislatívnou zmenou zákona č. 483/2001 Z. z. o bankách a zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov sa zákonom č. 279/2017 Z. z. zrušilo poskytovanie štátneho príspevku pre...

Refinancovanie hypoték, bankami milované aj zatracované

Aby bolo refinancovanie hypotéky efektívne, zamerajte sa na úsporu, ktorú dosiahnete za zostávajúce obdobie do ukončenia obdobia fixácie úrokovej sadzby.

Tri dôvody prečo AGENT.SK

Odbornosť

Vďaka našej dlhoročnej praxi pristupujeme ku klientom s odbornou starostlivosťou.

Zodpovednosť

Pre klientov vždy hľadáme najvhodnejšie riešenia. Zároveň presadzujeme a chránime ich záujmy.

Efektivita

Keď sa klienti venujú práci, rodine a záľubám, my pracujeme pre nich. Sme aktívni a nič neodkladáme.