kto-je-hypotekarny-broker-a-co-pre-vas-moze-urobit
logo

Kto je hypotekárny broker a čo pre vás môže urobiť?

Hypotekárny broker je profesionálny sprostredkovateľ úverov (finančný agent) s platným zápisom v registri Národnej banky Slovenska. Práca profesionálneho hypotekárneho brokera nie je o predaji úverového produktu, ale o hľadaní najvhodnejšieho riešenia pre klienta.

Hypotekárny broker by mal byť nezávislý a spolupracovať so všetkými hypotekárnymi bankami. Svoje služby poskytuje klientom bezplatne. Na požadovanie odmeny nemá dôvod. Odmeňovaný je sprostredkovateľskou spoločnosťou (samostatným finančným agentom), pod ktorou je registrovaný. Spoločnosť (samostatný finančný agent) je zmluvným partnerom bánk a je vyplácaná províznym systémom za objem sprostredkovaných úverov.

Profesionálneho brokera spoznáte aj podľa spolupráce so všetkými hypotekárnymi bankami.

Seriózna spoločnosť a profesionálny hypotekárny broker sa neriadia pri výbere banky výškou provízie, ktorú od banky za sprostredkovanie obchodu dostanú. V prípade, že by sa ulakomili na najvyššiu províziu a preferovali niektorú banku, v ostatných by nedosahovali výsledky. Takýmto jednaním by po krátkom čase prišli o spoluprácu a zmluvu niektorých bánk.

O profesionalite hypotekárneho brokera hovoria jeho skúsenosti a referencie klientov.

Hypotekárny broker je s bankami ohľadom produktových noviniek v neustálej komunikácii. Pozná všetky podmienky, možnosti, benefity a modelové situácie z praxe. Po prvom stretnutí s klientom dokáže na základe jeho požiadaviek navrhnúť výhodné riešenie úverového financovania.
 
Prínos hypotekárneho brokera pre klienta je v pohodlnejšom, lacnejšom a v neposlednom rade aj výhodnejšom financovaní. Klient, ktorý rozumie úverovým podmienkam a sadzbám by si samozrejme vedel vybrať výhodné financovanie aj sám. Predpokladom pre to je však čas na získanie ponúk a spoznanie produktov všetkých hypotekárnych bánk. Pri množstve týchto produktov a stovkách ich kombinácií ho čaká naozaj veľa štúdia.

Je úplne bežné, že hypotekárny broker za klienta s bankou odkomunikuje lepšie podmienky. Využitie jeho služieb  je pre klienta určite výhodné. Žiadne riziko straty nehrozí.

Hypotekárny broker môže vďaka svojím veľkým objemom sprostredkovaných hypotekárnych úverov získať pre klientov špeciálne podmienky, výhodnejšie úrokové sadzby alebo zľavy z rôznych poplatkov.
 
Profesionálny hypotekárny broker je pre klienta úľavou.

Mohlo by vás zaujímať

Refinancovanie hypoték, bankami milované aj zatracované

Aby bolo refinancovanie hypotéky efektívne, zamerajte sa na úsporu, ktorú dosiahnete za zostávajúce obdobie do ukončenia obdobia fixácie úrokovej sadzby.

Hypotéka pre mladých a výročie fixácie

Čo v prípade, ak výročie fixácie hypotekárneho úveru nesúhlasí s výročím štátneho príspevku pre mladých?

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Naši brokeri
sú odborníci

Hypotekárni brokeri poznajú ponuky všetkých bánk, zabezpečujú výhodnejšie podmienky a zrýchľujú proces vybavenia úverov. Realitní brokeri pomáhajú bezpečne a výhodne predať, kúpiť a prenajať vaše nehnuteľnosti.

Ušetria vám
čas a peniaze

Naši brokeri sa pýtajú správne otázky, myslia za vás a vybavujú všetko potrebné. Šetria vám množstvo času a peňazí, ktoré môžete investovať napríklad do vášho nového bývania alebo do dovolenky s rodinou a priateľmi.

Prispôsobia sa
vašim potrebám

Naši brokeri sú flexibilní a pracujú pre vás. Chránia a obhajujú vaše záujmy. Sú vždy tam, kde ich potrebujete. Z úst našich klientov počujeme, že naši brokeri konajú nad rámec svojich povinností.