pri-hladani-nehnutelnosti-vam-pomoze-realitny-broker
logo

Pri hľadaní nehnuteľnosti vám pomôže realitný broker

V niektorých krajinách je bežné, že rodiny majú celé roky, dokonca niekoľko generácií svojho rodinného lekára, svojho osobného bankára a svojho realitného brokera.

Rovnako ako v partnerskom živote, aj v starostlivosti o vaše zdravie, alebo pri správe vášho majetku je dlhodobý vzťah postavený na vzájomnom porozumení, istote, poznaní a spĺňaní potrieb.

Pomaly sa aj na Slovensku učíme vyberať si kto sa o nás bude starať a taktiež si zvykáme na využívanie služieb profesionálov. Služba nie je vždy o tom koľko zaplatíme, práve naopak, veľakrát je o tom koľko ušetríme. Úspora pri využití profesionálnych služieb je na jednej strane finančná a na druhej najmä časová.

Využitím služieb osobného realitného brokera môžete získať vaše vysnívané bývanie, nehnuteľnosť na rekreáciu, alebo investičný zámer. Služby osobného realitného brokera sú platené formou provízie. Tejto platby sa ale nemusíte obávať. Na konci obchodu klienti po sčítaní ušetrených financií a zaplatenej platby zistia, že služba bola naozaj „lacná“, prípadne aj zadarmo.

Provízie za sprostredkovanie nehnuteľnosti sa pohybujú od 2% do 5 % z kúpnej ceny. Veľakrát sa stretnete aj s úpravou ceny podľa rozsahu služby. Reálne ušetrenie vás v solídnej spoločnosti čaká pri preplatení nákladov za znalecký posudok, vkladov na katastri nehnuteľností a notárskych poplatkov.

Váš osobný realitný broker pracuje tiež na úprave kúpnej ceny vo váš prospech. V neposlednom rade vám finančné prostriedky a čas šetrí obiehaním nehnuteľností pri selektovaní tých najlepších, určených už na vašu obhliadku. Zbavíte sa aj obvolávania a siahodlhej komunikácie ohľadom obhliadok, kúpnych podmienok a zdĺhavej administratívy.

Naučme sa využívať služby profesionálov a získajme spoľahlivých partnerov do budúcnosti. Užívajme si luxus, ktorý nám prinesú a využime ušetrený čas pre chvíle strávené s rodinou alebo priateľmi.

Mohlo by vás zaujímať

Nájom bytu manželmi

Nájomné vzťahy prinášajú so sebou množstvo otázok a potrebu riešenia rôznych situácií. Mnohí prenajímatelia a nájomcovia nemajú dostatočné znalosti o svojich právach a...

Kde parkujeme naše autá

Jedna z možností, ako „odložiť“ automobil je využiť garážové parkovanie. Pri skúmaní právneho režimu garáže je predovšetkým potrebné zodpovedať si otázku, či predmetná garáž...

Tri dôvody prečo AGENT.SK

Odbornosť

Vďaka našej dlhoročnej praxi pristupujeme ku klientom s odbornou starostlivosťou.

Zodpovednosť

Pre klientov vždy hľadáme najvhodnejšie riešenia. Zároveň presadzujeme a chránime ich záujmy.

Efektivita

Keď sa klienti venujú práci, rodine a záľubám, my pracujeme pre nich. Sme aktívni a nič neodkladáme.