zmeny-v-uveroch-na-byvanie-ktore-nas-cakaju-v-roku-2016
logo

Zmeny v úveroch na bývanie, ktoré nás čakajú v roku 2016

Dňa 11.11.2015 bol schválený nový zákon o úveroch na bývanie, ktorý bude v platnosti od 21.3.2016. Nie všetky zmeny prinášajú pre klientov aj sprostredkovateľov len výhody.
 

1. Poplatok za predčasne splatenie úveru maximálne 1,00%

Výhodné splatenie úverov na bývanie môže spôsobiť väčšiu migráciu klientov. Následkom môže byť aj zvýšenie alebo znovuzavedenie niektorých poplatkov (napríklad spracovateľský poplatok, ktorý je aktuálne vo väčšine bánk 0%), aby sa banke nahradila strata.
 

2. Zverejňovanie provízii za sprostredkovanie úveru

Hrubý príjem sprostredkovateľov úverov môže pôsobiť skresľujúco. Sprostredkovatelia úverov musia z provízií platiť mzdy, odvody, dane a aj nemalé prevádzkové náklady. Nárok na informáciu ohľadom výšky provízie sprostredkovateľov majú klienti už 6 rokov a nevyužívajú ho. („U lekára sa tiež nespýtate aká výška platby za vaše ošetrenie mu prináleží“)
 

3. Odstúpenie od úverovej zmluvy do 14 dní po jej podpise (bez udania dôvodu)

Vo väčšine bánk majú už teraz klienti možnosť od úverovej zmluvy odstúpiť bez udania dôvodu a bez uplatnenia sankcie zo strany banky.
 

4. Oznamovacia povinnosť banky o dôvode zamietnutia úveru

Táto zmena je u sprostredkovateľov veľmi vítaná a klienti, ktorým bol úver zamietnutý ju tiež určite ocenia. V prípade poznania dôvodu zamietnutia úveru, môže sprostredkovateľ klientovi pomôcť novým riešením. Dôvody bývajú rôzne a mnohé sú zo strany klienta riešiteľné (ak o nich vie).
 

5. Viac informácii o úverovej ponuke a jednotný formulár ESIS

Väčšie množstvo administratívy znamená väčšie zaťaženie klienta z hľadiska času aj stresu. To znamená zvýšenú tendenciu využívania odbornej pomoci pri riešení úverov.

Mohlo by vás zaujímať

Bývanie pre Miss Slovensko 2017

Tak, ako víťazka ročníka 2016, Kristína Činčurová, aj víťazka ročníka 2017 získa od nás exkluzívne bývanie pri Dunaji na jeden rok.

Hypotéka so štátnym príspevkom pre mladých od 1.1.2017

Od 1.1.2017 zísakajú hypotéku pre mladých ľudia, ktorých priemerný hrubý príjem za rok 2016 nepresiahol výšku 1155,70€.

Tri dôvody prečo Smart Brokers

Naši brokeri
sú odborníci

Hypotekárni brokeri poznajú ponuky všetkých bánk, zabezpečujú výhodnejšie podmienky a zrýchľujú proces vybavenia úverov. Realitní brokeri pomáhajú bezpečne a výhodne predať, kúpiť a prenajať vaše nehnuteľnosti.

Ušetria vám
čas a peniaze

Naši brokeri sa pýtajú správne otázky, myslia za vás a vybavujú všetko potrebné. Šetria vám množstvo času a peňazí, ktoré môžete investovať napríklad do vášho nového bývania alebo do dovolenky s rodinou a priateľmi.

Prispôsobia sa
vašim potrebám

Naši brokeri sú flexibilní a pracujú pre vás. Chránia a obhajujú vaše záujmy. Sú vždy tam, kde ich potrebujete. Z úst našich klientov počujeme, že naši brokeri konajú nad rámec svojich povinností.